Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7)

Światowe Dni Młodzieży w Toniach

31. Światowe Dni Młodzieży – spotkanie młodych katolików, które odbyły się w dniach 26–31 lipca w Krakowie. Informację o organizacji tego wydarzenia podał papież Franciszek podczas mszy kończącej 28. Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Spotkanie młodych przebiegało pod hasłem Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5, 7).

Były to drugie ŚDM w Polsce po 6. ŚDM w Częstochowie w 1991.

Światowe Dni Młodzieży w Toniach

13 kwietnia 2014 brazylijska młodzież przekazała Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikonę Matki Bożej reprezentantom Polski. 14 kwietnia 2014 Krzyż i Ikona Matki Bożej dotarły do Polski. Ich peregrynacja po całym kraju rozpoczęła się od archidiecezji poznańskiej, a 20 maja 2016 dotarły do archidiecezji krakowskiej

ŚDM 2016 było celem podróży apostolskiej papieża Franciszka do Polski, który oprócz udziału w głównych wydarzeniach odwiedził m.in. sanktuarium na Jasnej Górze i obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Poznaj zespół, dzięki któremu mogliśmy przyjąć pielgrzymów

Spośród naszych parafian, w skład komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży wchodzili:

Przewodnicząca Komitetu:

• Katarzyna Rusinowska