Członków Scholii

Schola przy Parafii w Toniach

Przy naszym kościele działa również schola parafialna. Ich zaangażowanie i poświęcenie pozwala wszystkim parafianom cieszyć się pięknym śpiewem podczas liturgii. O scholi możemy przeczytać w dokumentach soborowych: ,,„Do niej bowiem należy troska o poprawne, zgodne z różnymi rodzajami śpiewu, wykonywanie właściwych im części liturgii oraz wspomaganie czynnego uczestnictwa wiernych przez śpiew w liturgii. Obecność scholi w liturgii i to nie tylko „od wielkiego święta”, ale w każdą niedzielę ukazuje bogactwo i różnorodność posług i zaangażowania wiernych w sprawowanie liturgii. Przede wszystkim schola powinna wykonywać śpiewy dla nich przeznaczone, następnie powinna podtrzymywać śpiew wiernych, może też śpiewać pieśni na przemian z ludem (np. wierni refren, schola zwrotki), uczyć nowych pieśni, śpiewać pieśni trudne i wielogłosowe”.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Zachęcamy do zapoznania się z działalnością scholi oraz zapisywania się do tej wspaniałej inicjatywy, bo jak mawiał św. Augustyn: ,,kto śpiewa dwa razy się modli”.

Jesteś gotowa by do was dołączyć? Skontaktuj się z nami